S.S.S

Sık Sorulan Sorular

Dini Düğün Organizasyonu hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevabı burada. Konu başlıkları aşağıda belirtilmiş olan sorularınıza en kısa zamanda açıklayıcı cevaplar verilecektir. Hazırlanıyor…

Sorusun cevabından önce aslında sizlerin nasıl bir düğün organizasyonu yapacağınız burada kilit nokta. Yapılacak olan düğünün amacı evililiğin halka duyurulmasıdır. Peygamber Efendimiz ; “Evliliğin alameti nikahın ilan edilmesidir.” buyurmuştur. (Nesai, Nikah, 72)
Düğün tüm haramlara kapalı, tüm mübah tercihlere açık olmalıdır. Bir halkın inancını, yaşama biçimini, tercihlerini, hoş görülerini ilk etapda düğünlerden öğrenebiliriz. Düğünler bir bakıma o halkın dini anlayışlarının aynasıdır. Önceliğin kime ve neye verildiği düğünlerden anlaşılır.
Resulullah Efendimiz; “ Evlenmenin en hayırlısı, en kolay ve külfetsiz olandır.” ( Ebu Davud Nikah:32 ,İbn Mâce, Sünen,Nikâh, 25 ) buyururken bize bir yol haritası çizmiştir.
Ebu Hureyreden rivayet edilen hadis-i şerifte; “Düğün yemeği ilk gün haktır, ikinci gün meşrudur, üçüncü gün riya ve gösteriştir.” ( Kütüb-ü Sitte 17.Cilt 605) buyurarak bir sınır çizmiştir.
“Nikahı ilan edin, onu mescitlerde yapın, üzerine de def vurun.” (Tirmizî, Sünen, Nikâh, 6)
“Bu evlenme işini (halka) duyurunuz ve bunun için def çalınız.”( İbn Mâce, Sünen, Nikâh, 20)
Yapılacak olan dini düğün veya diğer tabiri ile islami düğün, helal ve harama, mahremiyete dikkat edilerek icra edilmesinde fayda vardır.
Düğün organizasyonunda gelen misafirleri çok fazla sıkmadan kısa bir konuşma, kuran tilaveti, ilahilerin ve ezgilerin okunması, neyzen dinletisi, semazen gösterisi gibi içerikler ile güzel dakikaların geçirilmesi sağlanmalıdır. Ardından verilecek bir yemek ile program 2-3 saati geçmeyecek şekilde organize edilmelidir. Unutulmamalıdır ki yapılacak güzel bir düğün organizasyonu hafızalarda güzel anılar bırakacağı gibi aksine yapılan kötü bir program da hafızalara kötü anılar bırakacaktır.
İslami Düğünüm Organizasyon olarak bizler düğün organizasyonunu baştan sona kadar takip ederek sizleri de bu dertten kurtarmak gayretinde olacağız.

Dini düğün yapmak istiyorsanız öncelikle nasıl bir içerik istediğinize karar vermelisiniz. Dini Düğünler içerik olarak Sanatçı, Sunucu, Hoca, Kamera ve Video Çekim, Klavye, Kanun, Ney, Keman, Organizatör ekiplerinden oluşmaktadır. Ekipman olarak düğün salonlarının ses sisteminin yeterli gelmediğinde artı olarak ses sistemi istenebilir. Bir çok salon kendi ses sistemlerinin kullanılmasına müsade etmemektedir. Dini düğün programı yapılacak salon için ses sisteminin kulanılıp kullanılmayacağı hususu görüşülüp öyle hareket edilmesinde fayda vardır.
Eğer düğünüm çok basit olmasın ama fiyatı da uygun olsun istiyorsanız size sunacağımız ve en çok tercih edilen dini düğün paketleri şu şekildedir;
1 Adet Sanatçı, 1 Adet Klavye Müzik Enstrümanı (Org), 1 veya 2 Kişilik Semazen programınızın güzel bir havada geçmesine yetecektir.
Yine buna alternatif olarak; 1 Adet Sanatçı, 1 Adet Klavye Müzik Enstrümanı (Org), 1 Adet Ney Müzik Enstrümanı ,1 Adet Kanun Müzik Enstrümanı, 2 veya 3 Kişilik Semazen programınızın en güzel bir havada geçmesine fazlasıyla yetecektir.
Dilersenin program içeriğini zenginleştirerek çok daha güzel bir organizasyon yaptırabilirsiniz.
İslami Düğünüm Organizasyon yaptığı tüm programları canlı olarak icra etmektedir. Sizlerin en mutlu gününüzün en güzel bir şekilde geçirilmesini sağlamak bizim için önemli bir misyondur.
Bahsedilen Düğün Paketinin Görüntü ve Videolarını web sitemizin Resimlerimiz ve Videolarımız Sayfalarından inceleyebilirsiniz.